Jednoduché kroky, které vám pomohou lépe porozumět fotbalu

Základy vítězství v jakémkoli sportu jsou stejné. Vyžaduje dovednosti, praxi a touhu vyhrát. Musíte také mít otevřenou mysl a nadále se učit a přizpůsobovat se. Zde je několik nových věcí, které vám mohou pomoci stát se lepším fotbalistou a přínosem pro váš tým.

Může se to zdát intuitivní, ale nezapomeňte vždy udržovat oční kontakt s míčem. Fotbal je rychle se pohybující hra a pokud vás na vteřinu vyruší, můžete míč ztratit z dohledu. Ztratíte-li míč, budete riskovat, že dáte soupeři šanci na branku.

Když své děti učíte hrát fotbal, ujistěte se, že se naučí driblovat. Mnoho lidí se učí pouhým kopnutím míče dopředu a pronásledováním, ale to neposkytuje žádnou kontrolu a umožňuje soupeři ji ukrást. Nechte je běžet pomalu a pomocí různých částí nohou udržujte míč před sebou. Naučte je zastavit to na jednom místě jemným poklepáním na horní část míče, když dribluje, aby jej připravil k přihrávce.

Při střelbě se ujistěte, že nepoužíváte prsty na nohou. Při střelbě místo toho použijte tkaničky. Chcete-li efektivně vystřelit míč, nasměrujte prsty na nohou a udeřte míč do tkaniček na kopající noze. Ujistěte se, že vaše prsty směřují dolů, ale nedotýkají se země.

Nyní, když jste získali znalosti o nových tricích, které si můžete vyzkoušet, vyrazte do terénu a procvičujte si. Udělejte si čas na osvojení těchto nových dovedností. Sdílejte je se spoluhráči a procvičujte si společně své nové dovednosti. Až přijde fotbalová sezóna, budete připraveni čelit nejtvrdším soupeřům a vyhrát.